Przejdź do głównej zawartości

Szczwana gżegżółka - Sly Cuckoo

 Wiem, bywam złośliwy.




Ale przecież to świetna nazwa dla łodzi w Nowej Zelandii,  no i dopisałem przecież tłumaczenie.

Podpinamy i jedziemy na dziewiczy rejs:


Szybko i sprawnie dzięki treningowi na podwórku postawiliśmy maszt


I spławiliśmy jednostkę nie topiąc ani samochodu ani pobocznych komponentów.


Wiaterek był rekreacyjny w sam raz na pierwszy raz.















Na środku zatoki zaskoczyła nas flauta więc skorzystałem z okazji na kąpiel:


Woda jest super 


Tutaj usiłuję pchać gżegżółkę za pomocą przedłużacza steru:





Dalej nic nie wieje:


Na te okoliczność przydało się rozważnie zabrane wiosło i wygodne miejsce na pływaku do aplikacji napędu manualnego. 


Potem powiało na tyle że godnie zawinęliśmy do kei już bez pagaja. Na pierwszy raz wystarczy - już wiemy co i jak i wkrótce wracamy na dalszą przejażdżkę z większą dokumentacją fotograficzną.


W pracy urządziłem konkurs na wymawianie nazwy łodzi, na razie wygrała znajoma kanadyjka:

"Shhhchuuana Gsheshooka" !!!!

Komentarze

  1. Duzo ludzi pyta co tam jest napisane i co to za jezyk ?
    Nazwa typowo Nowo zelandzka hihi

    OdpowiedzUsuń
  2. Hehe, noo...na razie niewiele widziało ale nadrabiamy. Moje weekendy są poza normalnymi więc nie mamy tłumów dookoła co ma swoje zalety.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Round the Goory - jeszcze raz

Wilka, jak mówią, ciągnie do lasu.  Obecnie jako że mamy już zaawansowaną jesień można raczej przy okazji dostać w lesie wilka. Jakkolwiek nie patrzeć upatrzyłem sobie pewne wyzwanie do zrealizowania nim ogarnie nas mroźna zima - uhu, ha.: Czyli w dzień dwanaście w nocy dwa - Finowie zakładaliby pod wieczór podkoszulki ale z drugiej strony pewnie by wygineli Grecy....ale do brzegu: Wyzwanie polegało na zrobieniu podobnej rundki jak kiedyś urodzinowo samochodem. Dookoła masywów Pihangi i Tihii, Tongariro z Mt Ngauruohe oraz niemalże wiecznie śnieżnego Ruapehu -  tym razem rowerem . Miało być jak za starych czasów - czyli rower, wszystko ze sobą: namiot ,śpiwór, mata, tratatata i pewnie udowodnienie samemu sobie że jeszcze cały czas mogę.  Taki to syndrom wieku średniego - nic nie poradzisz. Przygotowania do planowanej pętli prawie dwustu kilometrów trwały nieco ale i tak nie obyło się oczywiście bez improwizacji na ostatnią chwilę - tych McGyverowych, co ratują sytuację z...

Kiwi Funcargo

Dla ciekawych kupiłem praktyczne jeździdło: Toyota Funcargo 1.3 za ok 10tys zl. 110 tys km przebiegu, rocznik 2000, ciemne szyby & owiewki ale też kilka obtarć i jedna plamka rdzy na wgniotce z lewej. Aha i wiem kołpak lewy przedni gdzieś wcięło, trudno. Wszelkie akcesoria z klimą i elektryką oraz łacznie z 5 calowym TV w środku do Japońskiej telewizji NHK, CD, radio i kaseciak odsłanijacy sie zza ekranu - niezły bajer. Szkoda że po japońsku ale jakoś daję radę włączyć radio. W środku syf straszliwy po Chińczykach więc spędziłem deszczowe przedpołudnie na ogarnięciu wszystkiego. Mimo szperania wszędzie nie stwierdziłem obecności rudej czy innych problemów - to zasługa braku zim. Jeździ zupełnie fajnie - trzeba będzie napiąć pasek alternatora bo popiskuje - sprawę na razie załatwiłem antypoślizgowym sprayem z dyskontu. Światła przydało by się przepolerować ale ten model tak ma więc załatwię jak będę miał czym.

Jak powiększyć dom o 41%?

Witajcie drodzy oglądacze. Dziś będzie trochę o pomyślnie zakończonej epopei pod nazwą "zadaszenie tarasu" lub jak kto woli powiększenie domu o 18m2. Na początku był...o dziwo projekt (tu już w wersji ostatecznej oczywiście):  A fizycznie... zaczęło się niewinnie gdyż zamierzałem wykorzystać umieszczone uprzednio w ziemi słupy na których wisiały słoneczno-chronne żagle: Projekt na początku przed wizualizacjami 3d  - jak to zwykle bywa - optymistycznie zakładał dodanie trzech słupów przy domu, potem jakieś tam ścianki, dach, okna, szuru-buru i gotowe,  ha, ha, ha. Po zdjęciu misternej żaglowej konstrukcji dwóch kwadratów i trójkąta okazało się że słupy wystawione prawie rok na działanie wiatru, słońca i deszczu wypaczyły się niemiłosiernie i nadają sie albo do prostowania albo do wykopania i na opał.   Po empirycznym sprawdzeniu iż nie da się odwinąć odkręconego na słojach słupa za pomocą namoczonej i suszonej w słońcu owiniętej okrętowej liny, nie pomaga też pol...